KONST / Litografier / Färglitografi 15286475
*
nr 1528 6475
Georges Laporte
(1926-2000), Frankrike
Ekor på strand. Signerad, numrerad 3/150. Färglitografi, bildmått: 46x38 cm, yttermått inklusive ram: 37x52 cm
GeorgesLaporte, fransk bildkonstnär född 1926, död 2000.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 mars 2023
kl 18:43:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/3 14:00:39
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Georges Laporte
GeorgesLaporte, fransk bildkonstnär född 1926, död 2000.
Läs mer om Georges Laporte
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ekor på strand europa frankrike fransk franska franskt färglitografi georges laporte grafik litografi litografier litografiskt blad
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49
*
Georges Laporte
GeorgesLaporte, fransk bildkonstnär född 1926, död 2000.
Läs mer om Georges Laporte
nr 1528 6475
Georges Laporte
(1926-2000), Frankrike
Ekor på strand. Signerad, numrerad 3/150. Färglitografi, bildmått: 46x38 cm, yttermått inklusive ram: 37x52 cm
GeorgesLaporte, fransk bildkonstnär född 1926, död 2000.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 mars 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/3 14:00:39 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Georges Laporte
GeorgesLaporte, fransk bildkonstnär född 1926, död 2000.Läs mer om Georges Laporte
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ekor på strand europa frankrike fransk franska franskt färglitografi georges laporte grafik litografi litografier litografiskt blad
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49